У Києві можуть засудити звільненого у серпні політв’язня

Стешенко Об этом сообщает svitua.in.ua со ссылкой на СМИ.

Колишньому політв’язню Олександру Стешенку, якого звільнили з російського полону у серпні 2019 року, загрожує ув’язнення у Києві, повідомляє правохахисна організація "Регіональний центр прав людини".

Так, прокуратура м. Києва вирішила оскаржити рішення суду щодо харків’янина у справі 2016 року.

"Ще у 2015 році Олександр скоїв крадіжку. Чоловік визнав свою провину і розкаявся у суді. Під час розгляду справи прокурор вимагав призначити Олександру міру покарання у три роки "умовно", що врешті-решт і ухвалив суд. Проте вже через деякий час, правоохоронні органи докорінно змінили свою думку та вимагали інше покарання для нього: три роки позбавлення волі", – йдеться в повідомленні.

Правозахисника додали, що колишнього політв’язня належним чином не повідомили ані про розгляд апеляційної скарги, ані про дату слухання.

"Крім того, було призначено декілька слухань справи, на яких Олександр з об’єктивних причин не міг бути присутнім. У цей час харків’янина утримували окупаційні органи в Криму, де він був засуджений з мотивів "політичної незгоди з політикою Російської Федерації".

Повідомляється, що 22 жовтня у Київському апеляційному суді відбудеться слухання у справі Стешенка.

"Наразі, людина, яка потребує реабілітації після перебування у "російській" тюрмі та намагається реінтегруватись у суспільство, може знову потрапити за ґрати. Причиною є вчинок, за який фактично вона вже відбула покарання: чоловік одразу після ухвалення рішення встав на облік у служби пробації. Остання – не має до нього претензій", – наголосили правозахисники.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і YouTube

ГромадськеДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1570032881-u-kievi-mozhut-zasuditi-zvilnenogo-u-serpni-politv-yaznya.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя